İş Bankası Banka Kartı Nasıl Alınır?

İş Bankası Banka Kartı Nasıl Alınır?

İş Bankası banka kartı alarak ATM’de para yatırma, para çekme ve hesap izleme işlemleri yapabileceğiniz gibi, kartınızı kullanarak fiziki ve online internet mağazalarında alışverişler yapabilirsiniz.


İş Bankası’nın Bankamatik Kartları Maximum özellikleri taşıyor. Bu da banka kartınızı kullanarak yaptığınız alışverişlerden MaxiPuan kazanabileceğiniz ve Maximum üye iş yerlerindeki kampanyalardan yararlanabileceğiniz anlamına geliyor.


Bankamatik Kart Nedir?


Bankamatik Kart, İş Bankası’nın vadesiz mevduat hesaplarına bağlı olarak verdiği bir banka kartıdır. Bankamatik Kart sayesinde ATM’den para çekme veya para yatırma işlemlerinizi gerçekleştirebilir ya da kartınızı kullanarak alışverişler yapabilirsiniz.


Her banka kartı gibi Bankamatik Kart da nakit para taşıma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Böylece günümüz teknolojisini kullanarak yapmak istediğiniz tüm bankacılık işlemlerini kolaylaştırıyor.


Ek olarak, Bankamatik Kartlar Maximum özellikleri sağlıyor. Böylece yaptığınız alışverişlerden puan kazanabiliyor ve dönemsel Maximum üye iş yeri kampanyalarından yararlanabiliyorsunuz.


İş Bankası Banka Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?


İş Bankası banka kartı almak için öncelikle vadesiz bir mevduat hesabı açmanız gerekiyor. Bunun ardından İş Bankası hesap açma sürecini tamamladığınızda, vadesiz hesabınıza bağlı bir banka kartı otomatik olarak basılıp adresinize gönderiliyor.


İş Bankası’ndan hesap açmak için nüfus cüzdanı, resmi kimlik belgesi, pasaport veya süreci belgesinden herhangi biri ile banka şubelerini şahsen ziyaret etmeniz yeterli oluyor. Ayrıca, hesap açılışı için bir iletişim numarası da sağlamanız gerekiyor.


Hesap açılış işleminizi tamamladıktan sonra, İş Bankası banka kartı adresinize gönderiliyor ve kart şifresi oluşturarak Bankamatik kartınızı hemen kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Söz gelimi, hesap açılış işlemi dışında ekstra bir banka kartı başvurusu yapmanız gerekmiyor. Bu hususta daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa banka kartı çıkarma sayfamıza göz atabilirsiniz.


İş Bankası Banka Kartı Avantajları Nelerdir?


İş Bankası banka kartı birçok avantaj sağlıyor. Standart bir banka kartının sağladığı avantajlara ek olarak yaptığınız alışverişlerden MaxiPuan kazanmanızı sağlıyor. Ayrıca, Maximum üye iş yerlerinde geçerli veya Bankamatik Kartlara özel dönemsel kampanyalardan da yararlanabiliyorsunuz.


İş Bankası banka kartınızı yurt içi ile birlikte yurt dışında da kullanabilmeniz mümkün oluyor. Kartınız tercihinize bağlı olarak Visa Electron, MasterCard, Maestro veya Troy şeklinde basılabiliyor.


İş Bankası banka kartı sayesinde:  • Nakit taşımak zorunda kalmıyorsunuz

  • Kartınızı kullanarak alışveriş yapabiliyorsunuz

  • Kartınızı yurt içi veya yurt dışında kullanabiliyorsunuz

  • Yaptığınız harcamalardan da MaxiPuan kazanabiliyorsunuz


Bütün bunlarla beraber, her ay ev veya iş yeri ya da elektronik posta adresinize gönderilen hesap özeti ile gelir ve giderlerinizi kontrol edebiliyorsunuz. Ek olarak İş Bankası’nın banka kartının sağladığı temassız özellik ile şifre girmeden de alışverişlerinizi tamamlayabiliyorsunuz.


İş Bankası Banka Kartı Nasıl Kullanılır?


İş Bankası banka kartınızı kullanmaya başlamak için bir şifre belirlemeniz gerekiyor. Şifrenizi belirledikten sonra kartınızı fiziki mazağa veya internet alışveriş sitelerinde kullanabiliyorsunuz.


Kartınızı fiziki mağazalarda kullanmak için POS’a şifrenizi girmeniz yeterli oluyor. Temassız ödemeler için de kartınızı temassız ödeme özellikli bir POS’a okutmanız gerekiyor. Kartınızın üzerinde ve arkasında yer alan bilgilerle de internet alışverişleri yapabiliyorsunuz.


İş Bankası banka kartı ile internetten alışveriş yapmak için kartınızın internet alışveriş işlemlerine açık olması gerekiyor. Kartınız manuel olarak internet alışverişlerine kapalı bir şekilde geliyor. Kartınızı internet alışverişlerine açmak için İş Bankası müşteri hizmetleri numarasını arayabilir veya internet şubesine giriş yaparak “Kartlarım” menüsünden işleminizi tamamlayabilirsiniz.


İş Bankası Kart Şifre Alma İşlemi Nasıl Yapılır?


İş Bankası kart şifresi alma süreci çok karmaşık değildir. Çoğu durumda, kart şifrenizin nasıl oluşturulacağına ilişkin net bilgiler kartınızın gönderildiği zarfta detaylı olarak yer alır. Zarfta yer alan bu aşamaları izleyerek kart şifrenizi oluşturabilirsiniz.


Bununla birlikte, kart şifrenizi İş Bankası müşteri hizmetleri numarasını arayarak alabilirsiniz. Ayrıca, İş Bankası şubelerinden de kart şifrenizi oluşturabilirsiniz. Bir başka seçenek olarak da internet bankacılığı üzerinden kart şifrenizi belirleyebilir veya mevcut şifrenizi değiştirebilirsiniz.


İş Bankası Banka Kartı Alternatifleri Nelerdir?


İş Bankası banka kartı dışında farklı alternatifler de var. Üstelik Bankamatik Kartlara benzer şekilde alternatif banka kartları da standart bir banka kartının sağladığı avantajlardan yararlanmanızı sağlıyor ve alışverişlerinizden puan kazanabiliyorsunuz.


Mesela Yapı Kredi banka kartı TLcard veya Garanti banka kartı Paracard Bonus bu alternatifler arasında yer alıyor. TLcard World, Paracard Bonus ise kartınızla yaptığınız harcamalardan Bonus puan kazanmanızı sağlıyor.


Amacınız standart bir banka kartından daha fazla özelliklere sahip olan bir banka kartı kullanmaksa Maximum özellikli İş Bankası banka kartı ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Ancak bununla birlikte, farklı alternatiflere de göz atmanız ihtiyacınıza yönelik en doğru banka kartını bulmanıza yardımcı olabilir.