Döviz alım satım için en iyi banka hangisi 2020  en az para kesen konusu olan banka
Paylaş

Türkiye’de doların, euronun sürekli yükselmesi ve en basit olayda aniden fiyat değişimi nedeniyle birçok kişi artık banka üzerinden döviz alım satım işi yaparak para kazanma işine girdi. Bu anlamda döviz alım satımı için en iyi banka hangisi olduğu büyük önem arz etmektedir. Dolar alım -satımında makas aralığı en az olan bankaları tercih edilmesi günlük bazda yapılacak döviz alışverişlerinde büyük kazançlar sağlayacaktır.


Örneğin, Ziraat Bankası makas aralığı 10 kuruş iken Yapı Kredi makas aralığı 20 kuruş ise burada yapılacak bir 10 bin dolarlık alım satım işleminde yaklaşık olarak 1000 TL’lik bir fiyat farkı olacağı için bu anlamda döviz alım satım için en iyi bankanın tercih edilmesi 2020 yıl içerisinde çok daha önemli hale gelmiştir.


 


Bankaların döviz kurları 2020


Güncel olarak bankaların döviz kurları aşağıda sizin için günlük olarak değiştirmesidir.


İş Bankası döviz kuru

Yapı Kredi Bankası döviz kuru

Şekerbank döviz kuru

Ziraat Bankası döviz kuru

Vakıfbank döviz kuru


Yukarıda saydığımız bankalar döviz -alım satım için en iyi bankalar diğer Bir değişle makas aralığı en dar olan bankalardan satım işlemleri yaparken bu bankaları tercih etmeniz sizin için daha avantajlı olacaktır.


Döviz alım satım için en iyi banka hangisi 2020


Dolar alım satım için en iyi banka 2020


Dolar almak isteyenler ya da satmak isteyenler için banka tercihleri elde edilecek kazançlar için çok önemli bir detay. Herhangi bir bankadan değil de belli makas aralığı düşük olan ve bankanın almış olduğu komisyon olarak düşük komisyonlu bankaların tercih edilmesi TL bazında ya da döviz bazında elde edilecek kazançla çok daha olumlu yönde etkileyecektir.


Bu anlamda dolar alım satım için en uygun bankanın şu anda Ziraat Bankası olduğunu düşünüyoruz. Ziraat Bankası dolar alım satım komisyonu veya makas aralığı hem kamu bankaları arasında hem de özel bankalar arasında sürekli olarak küçük değişiklikler dışında en az komisyonla çalışan banka olarak kabul edilmektedir.


Altın alım satımı için en iyi banka hangisidir?


Döviz grubuna altın girmese de yine de gram altın bazında sürekli alım satım yapanlar için en uygun banka hangisi olduğu yine önemli bir detay olarak karşımıza çıkmaktadır.


Garanti Bankası, Burgan bank, Şekerbank gibi özel bankalar gram altın alım satım işlemleri için düşük makas aralığı tercih etmektedir. Ticari anlamda gecelik altın faiz oranlarını veya ani bir siyasi kararı sonrası altını olanların hızlı takip edebilmek için Garanti Bankası, Burgan bank, Şekerbank Mobil uygulamalarını takip edebilir ve bu uygulamalar çerçevesinde gram altınlarınızı en fazla 30 saniye içerisinde bozabilir veya gram altın satın alabilirsiniz. Şu en iyi banka olarak makas aralığı üzerinde Garanti Bankası, Şekerbank ve Burgan bank bankalarını sayabiliriz.


Paylaş