Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası: 0850 220 00 00

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası: 0850 220 00 00

Ziraat Bankası müşteri temsilcisine bağlanmak için ne yapmalıyım diye merak ediyorsanız, bunun kolay bir çözümü var. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası olan 0850 220 00 00 veya 444 00 00 tuşlayarak bireysel telefon bankacılığını kullanabilir ve fiziki şubelere gitmeden birçok bankacılık işleminizi rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Böylece Ziraat müşteri hizmetleri direk bağlanma yolu ile işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.


Ziraat Bankası müşteri hizmetleri aracılığıyla Türkiye’nin herhangi bir yerinden belirtilen ilgili numaraları arayarak bireysel hesap ve kart ya da internet bankacılığı hakkında 7 gün 24 saat destek almanız mümkün olmaktadır.


Eğer kayıp ya da çalıntı kart bildirimi için bankanıza ulaşmaya çalışıyorsanız, numarayı çevirdikten sonra vakit kaybetmeden hemen 0 (sıfır) tuşlaması yapabilirsiniz.


Arama yaptığınızda; sabit telefonlardan şehir içi, GSM operatörlerinden ise kendi operatör arası konuşma tarifeniz üzerinden ücret ödemeniz gerekir.


Telefon Bankacılığı üzerinden hangi işlemler yapılabilir?


Ziraat Bankası iletişim telefonu aracılığıyla; banka hesaplarınız hakkında detaylı bilgi alabilir, kredi kartı işlemlerinizi yapabilir ve Türk Lirası cinsinden hesaplarınız arasında para transferi gerçekleştirebilirsiniz.


Öte yandan borsa, repo, döviz ve diğer yatırım araçlarına yönelik ihtiyaç duyacağınız pek çok bilgiye günün herhangi bir saatinde ulaşabilir, yatırım işlemlerinizi müşteri hizmetleri numarasını tuşlayarak yapabilirsiniz.


Ayrıca, hesap ya da kredi kartlarınıza veya diğer ürünlere yönelik şifre alma ve değiştirme işlemlerinizi de telefon bankacılığı üzerinden müşteri temsilcisine bağlanarak gerçekleştirmeniz mümkün olmaktadır.


Çağrı merkezinden tamamladığınız işlemlere yönelik dekont almak isterseniz, müşteri temsilcisine bağlanarak talepte bulabilirsiniz. Aynı zamanda internet bankacılığı kullanıyorsanız, işlemlerinize yönelik dekontları e-posta veyahut faks yoluyla alabilirsiniz. Bunun için, internet şubesinden hesap hareketlerinizi sorgulamanız yeterli olacaktır.


Telefon Bankacılığı nasıl kullanılır?


Ziraat Bankası’na halihazırda kayıtlı olan bir telefon numarasından müşteri hizmetlerini aramanız halinde, farklı tuşlamalar yapmadan kullandığınız finansal ürünlere yönelik menülere sesli yanıt sisteminden kolayca ulaşabilirsiniz.


Bankanıza kayıtlı olmayan bir numaradan arama yapmanız halinde ise güvenliğiniz için sizden bazı ek bilgiler talep edilir. İstenecek bu bilgiler arasında; TC kimlik numaranız, müşteri numaranız ya da kart numaranız yer alır. Talep edilecek bu bilgileri tuşladıktan sonra işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.


Öte yandan hesaplarınız telefon bankacılığı işlemlerine kapalı ise, size en yakın Ziraat Bankası şubesinden bu hizmeti kullanmaya yönelik başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca, internet şubesi kullanıyorsanız, internet bankacılığı kanalı üzerinden de başvuru yapmanız mümkün olacaktır.


Bilmeniz gerekenlerin tümü bu kadar. Ek olarak Ziraat Bankası iletişim formu aracılığıyla da banka ile iletişime geçebilirsiniz. Şimdi Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası 0850 220 00 00 ya da 444 00 00 arayarak telefon bankacılığı işlemlerinizi hızla gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.