Finansal Bilgilendirme Desteğini Devlet Yapacak

Finansal Bilgilendirme Desteğini Devlet Yapacak

Tüketicilerin kafasını karıştıran kredi, kredi kartı, mevduat, bankacılık gibi birçok ürünün bilgilendirmeleri artık devlet desteği ile de sağlanacak.


Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, kısa adıyla BDDK tarafından hizmete alınan finansaltuketici.gov.tr adlı sitede tüketicilerin merak ettikleri ve işin içinden çıkamadıkları tüm soruların cevapları devlet desteği ile verilecek. Özellikle; krediler, kredi kartları, mevduat ve bankacılık gibi tüm ürünler hakkında bilgilendirmeler tüketicilere ulaştırılacak.


BDDK tarafından hazırlanan siteyi ziyaret ettiğimizde bizi bir mesaj karşılıyor. Bu mesaja göre site çok yakında hizmet vermeye başlayacak. Finansal Tüketici sitesinin tanıtımıyla ilgili hazırlanan videoyu sizler için yazımızda paylaştık dilerseniz izleyebilirsiniz.


Videodan da yola çıkarak anlıyoruz ki, BDDK bu site üzerinde kredi ve kredi kartı kullanımında bilinçlendirici bir yol izleyecek. İnsanlara tasarrufu ve birikimi anlatarak bir şekilde “Ayağını yorganına göre uzat” diyecek. Tıpkı, bizim gibi.