Vakıf Katılım hesap işletim ücreti almayacak

Vakıf Katılım hesap işletim ücreti almayacak

26 Şubat’ta yarın Haliç Kongre Merkezi’nde açılış töreni yapılacak ve faaliyete başlayacak Vakıf Katılım müşterilerinden gelecek yılın 31 Ocak tarihine kadar hesap işletim ücreti almayacak.


Katılım bankası özellikleriyle hizmete başlayacak olan Vakıf Katılım Bankası bireysel ve ticari bankacılık hizmetleri sunacak. Vakıf Katılım, Ziraat Katılım’ın ardından kamunun ikinci katılım bankası olarak faaliyete başlayacak.


Vakıf Katılım Bireysel Hesaplar


Vakıf Katılım, cari hesap ve katılım hesabı adı altında iki tip hesap sunacak. Hesaplara bağlı banka kartı VKart ile müşterilerin ATM işlemleri veya hesaba bağlı bakiyelerinden harcama işlemleri yapmalarına olanacak sağlanacak.


Cari Hesap


Vakıf Katılım’dan vadesiz olarak cari hesap açmak mümkün olacak, üstelik gelecek yılın 31 Ocak tarihine kadar hesap işletim ücreti de alınmayacak. Cari hesabınız ile istediğiniz zaman para yatıp, para çekebiliyorsunuz. Vakıf Katılım’da cari hesaplar Türk Lirası ya da yabancı para cinsinden açılabiliyor.


Katılma Hesabı


Katılma hesapları tasarruflarınızı katılım bankacılığı prensipleri doğrultusunda yani faizsiz olarak değerlendirebileceğiniz hesaplardır. Vakıf Katılım’da Türk Lirası cinsinden veya yabancı para birimi cinsinden katılma hesabı açabilmeniz mümkün olacak. Böylece faizsiz bir şekilde paranızı değerlendirerek kar payı alabileceksiniz. TL ya da yabancı para birimi cinsinden açılacak katılma hesapları; 1 ay, 3 ay, 6 ay, 1 yıl vadeli olarak açılabildiği gibi, 1 yıl ve daha uzun vadeli kar payı ödemeli olarak da açılabilmektedir.


VKart


Cari ve katılım hesaplarınıza bağlı olarak verilen banka kartı, Vakıf Katılım’da VKart adını taşıyor. VKart ile diğer banka kartlarıyla yapabildiğiniz tüm bankacılık işlemlerini yapabiliyorsunuz. VKart ile Vakıf Katılım ATM’lerinden hesap bakiyenizi öğrenebilir, para çekip para yatırabilir, para transfer işlemlerinizi gerçekleştirebilir veya fatura ödemelerinizi yapabilirsiniz.


Vakıf Katılım Konut ve Taşıt Finansmanları


Konut finansmanı ve taşıt finansmanı adı altında da iki tip finansman türü sunulacak.


Konut Finansmanı


Vakıf Katılım tarafından sunulan konut finansmanı desteği ile 120 aya varan vade imkanı ile bütçenize en uygun finansmanı sağlayabiliyorsunuz. Almak istediğiniz konutun %75’ine kadar finansman desteği verilebiliyor.


Taşıt Finansmanı


Vakıf Katılım’ın taşıt finansmanı ile 48 aya varan vadelerle 0 km veya ikinci el otomobil alımlarınız için finansman desteği sağlayabiliyorsunuz. Üstelik 0 km araçlarda taşıt bedelinin %100’üne kadar finansman desteği alabilmeniz de mümkün oluyor.


Ayrıca, değerli eşya ya da belgeleri şube güvenliğinde saklamak isteyen müşteriler içinde kiralık kasa hizmeti verilecek. Vakıf Katılım, yarın 26 Şubat’ta resmi faaliyetlerine başlamış olacak.