Trendyol Kart Kaydetme Nasıl Yapılır?

Trendyol Kart Kaydetme Nasıl Yapılır?

Trendyol kart kaydetme özelliği sayesinde kredi kartınızı hesabınıza kaydederek sonraki alışverişlerinizde daha hızlı ödeme yapabilirsiniz.


Trendyol kredi kartı kaydetme özelliğini kullanmak için herhangi bir bankadan sahip olduğunuz kartlardan birini kullanabilirsiniz.


Tercih ettiğiniz kredi kartını sistem üzerinden hesabınıza tanımlamanız halinde sonraki ödemelerinizi hızlı ve otomatik bir şekilde kayıtlı kartınız üzerinden tamamlayabilirsiniz.


Bu kılavuzda, aşamalar halinde Trendyol kart kaydetme işleminin nasıl yapılacağından bahsedeceğiz. Buna ek olarak Trendyol kart kaydetme iptali hakkında da bilgilere yer vereceğiz.Trendyol Kart Kaydetme Nasıl Yapılır?


Trendyol’un kart kaydetme özelliğini kullanabilmeniz için öncelikle bir bankadan alıp kullanıyor olduğunuz bir banka veya kredi kartına ihtiyacınız vardır.


Trendyol’da banka kartı veya kredi kartınızı hesabınıza kaydedebilirsiniz. Halihazırda bir banka ya da kredi kartına sahipseniz, hesabınıza giriş yaparak ödeme adımına gelerek kartınızı sisteme kaydedebilirsiniz.


Trendyol kart kaydetme işlemi için şu adımları izleyebilirsiniz:


1. Trendyol Hesabınıza Giriş Yapın


Trendyol Kart Kaydetme Nasıl Yapılır? photo


Trendyol’da kredi kartınızı kaydetmek için öncelikle hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Bu nedenle de kart kayıt işlemine başlamak için ilk etapta hesabınıza giriş yapmanız gerekecektir.


Hesabınıza giriş yaptıktan hemen sonra bu aşamada kişisel bilgiler, adresler ve telefon numarası kontrollerini yapmanız faydanıza olacaktır. Bu tür önemli bilgilerin güncel olduğundan emin olmanız hesap ve kart bilgilerinizin güvende kalmasını sağlayacaktır.


2. Alışveriş Yapmaya Başlayın


Trendyol Kart Kaydetme Nasıl Yapılır? photo


Kart kaydetme işlemini tamamlamak için bu adımda alışverişinizi yapın. Dilediğiniz ürünleri sepetinize ekleyin ve bunu tamamladıktan hemen sonra “Sepeti Onayla” butonuna tıklayın.


Sepeti onayladıktan sonra Trendyol, teslimat adresi seçmeniz için sizi bir sayfaya yönlendiriyor olacaktır. Bu sayfada ürünlerinizin teslim edilmesini istediğiniz adresinizi seçmeniz gerekir.


Adresinizi seçtikten sonra aynı sayfada “Ön Bilgilendirme Koşulları’nı ve Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni okudum, onaylıyorum” seçeneğini işaretleyerek “Kaydet ve Devam Et” butonuna tıklayın.


3. Kredi Kartı Kayıt İşlemini Tamamlayın


Trendyol Kart Kaydetme Nasıl Yapılır? photo


Bu aşamada ödeme adımları sayfasına gelmiş olacaksınız. Burada sizden ödeme yöntemi seçmeniz istenecektir. Ödeme yönteminizi kredi kartı olarak seçin. Arından kart bilgilerinizi istenilen şekilde ödeme formuna girin.


Bunu yaptıktan sonra Trendyol size kredi kartınızı kayıt etmek isteyip istemediğinizi soracaktır. Kart kaydetmek için burada onay vermeniz gerekecektir. Bu işlem sırasında telefonunuza bir doğrulama kodu gönderilebilir. Bu sebeple ilgili doğrulama kodunu da forma girmeniz gerekir.


Trendyol kart kaydetme işlemi bu kadar! Kartınızı kaydettikten hemen sonra yapacağınız diğer alışverişlerde tekrar herhangi bir kart bilgisi girmeden son adımda hızlı bir şekilde ödeme gerçekleştirebilirsiniz.


Trendyol Kart Kaydetme İptali Nasıl Yapılır?


Trendyol kart kaydetme iptali yapmak oldukça kolaydır. Herhangi bir sebepten kayıtlı kredi kartınızı hesabınızdan kaldırmak istiyorsanız, şu adımları izlemeniz yeterli olacaktır:  • Sağ üst köşeden “Hesabım” seçeneğine tıklayın

  • Açılan sayfada sol tarafta yer alan “Kayıtlı Kartlarım” seçeneğine gidin

  • Kaldırmak istediğiniz kayıtlı kartın yanında kalem şeklindeki düzenle butonuna tıklayın

  • Açılan sayfada ilgili karta ait “Kart Adını Güncelle” ve “Sil” seçeneklerini görüyor olacaksınız

  • Bu aşamada “Sil” seçeneğine tıklayın ve işlemi onaylayın


İlgili adımları tamamladıktan sonra Trendyol hesabınızda kayıtlı bulunan banka kartı veya kredi kartlarını silmeniz mümkün olacaktır.


Trendyol Kart Kaydetme İşlemi Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?


Trendyol Kart Kaydetme işlemi sonrasında hesap bilgilerinizin güncel olduğuna dikkat etmeniz gerekir. Bu, kişisel bilgilerinizi içerebileceği gibi cep telefonu ve teslimat adresi gibi bilgileri de içerecektir.


Öte yandan, Trendyol hesabınıza giriş yaparken kullandığınız e-posta adresi ve şifrenizi de herhangi biri ile paylaşmamanız önemlidir. Bu önlem, hesabınızın güvenliğini artırmaya yardımcı olacaktır.


Son olarak, kredi kartı değil de banka kartı ile ödeme yapmak istiyorsanız, Trendyol banka kartı ödeme kılavuzuna göz atabilirsiniz. İlgili yayında Trendyol’da banka kartı ile nasıl ödeme yapılacağını anlatmıştık.