T.C. numarası ile iş göremezlik rapor parası sorgulama

T.C. numarası ile iş göremezlik rapor parası sorgulama

Sigortalı çalışan vatandaşlarımızın çalışmadıkları dönemlere alması gereken rapor paraları bulunmaktadır. Rapor paralarını öğrenmek isteyenler ya da ne kadar yatacak ne zaman yatacak sorularına cevap olmak isteyenler Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaraları ile rapor parası sorgulayabilirler.  Peki t.c. ile SGK rapor parası nasıl sorgulanır t.c. ile hastalık iş göremezlik rapor parası nasıl sorgulanır. Bu sorunun yanıtı yazımızda.Rapor parası nedir nasıl alınır ve nereden alınır?


Rapor parası kısaca halihazırda çalışan bir kişinin hamilelik hastalık sakatlık ve buna benzer bir durumdan dolayı 2 günden fazla işe gidememesi durumunda işverenin kendisinden keseceğim maaşı karşılık devlet destekli olarak almış olduğu bir paradır. bu para kişilerin hesabına yattığı için belli bir süre sonrasında kişiler sorgulama yaparak para ne kadar yatacağını ve ne zaman yatacağını da öğrenebilirler.İş göremezlik raporu nereden ve nasıl alınır?


İşinde çalışırken iş yeri dışında yaptığı bir işten dolayı kişinin hastalanması sakatlık geçirmesi ya da kişinin doğal olarak hamile kalması durumunda SGK ya bağlı herhangi bir hastaneden iş göremezlik raporu alabilir.


Aldığı iş göremezlik raporunu bağlı olduğu iş yerine tebrik ederek ya da fax yöntemi ile göndererek bu raporu hemen işyeri ulaştırılması gerekmektedir. İş iş göremezlik raporu alınan rapor parası da verilmeyeceği için mutlaka ama mutlaka bu iş göremezlik raporunun alınması gerekmektedir.T.c. ile iş göremezlik raporu sorgulama


Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ile rapor parası sorgulama yapılabilmektedir. Bunun için sahip olduğunuz e devlet şifresi ile e-devlet uygulamasına girip rapor parası sorgulaması yapabilirsiniz. Eğer e-devlet şifreniz yoksa hemen PTT şubelerine giderek e-devlet şifresi alıp bir rapor parası sorgulaması yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra işyerinizin muhasebesi telefonla arayarak da rapor parası konusunda bilgi de alabilirsiniz.