Sigortasız Kredi Veren Bankalar ve Şartları

Sigortasız Kredi Veren Bankalar ve Şartları

Genelde kredi türününe göre bankalar sigorta isterler. Zorunlu sigorta yaptırmanız istenen kredi türleri genelde ihtiyaç kredilerinden ziyade daha büyük miktarlarda verilen kredilerdir.


Örneğin, konut kredileri diye bilenen mortgage alırken mutlaka sizden hayat sigortası veya DASK gibi belirli sigortaları yaptırmanız istenir ve bu türlere sigortasız kredi verilmez. Sigortası başvuru esnasında zorunlu tutulan kredilerin masrafları faizin yanında artış gösterdiği için pek tercih edilmez.


Sigortasız Kredi Hangi Koşullarda Veriliyor?


Özellikle tüketici kredileri dediğimiz halk tarafından daha çok bilinen ismiyle 50.000 TL’ye kadar olan ihtiyaç kredileri için sigortasız kredi veren bankalar bulunmaktadır. Küçük bir araştırmayla sigortasız kredi alabileceğiniz bankaları araştırabilirsiniz. Fakat biz sizlere örnek teşkil etmesi açısından birkaç bankayı yazacağız.


Sigortasız kredi koşulları az önce belirttiğimiz gibi genellikle ihtiyaç ürünü kredilerde verilmektedir.


Eğer ihtiyacınız olan kredi miktarı 50 bin TL veya altındaysa Finansbank’ın Enpara hizmeti, TEB’in CEPTETEB hizmeti veya Bank Pozitif verdiği kredileri sigortasız olarak verebilmektedir. Bu ürünlerin dışında masrafsız bankacılık üzerinden seçeceğiniz bankalarda alacağız krediler için sigorta talep etmemektedir.


Sigortasız Kredi Almanın Avantajları


Sigortasız kredi almanızın en büyük avantajlarından biri, maliyetlerinizin minimum seviyeye indirilmesidir. Yani, sigorta ücreti ödemiyor olmanız büyük bir artı olacaktır. Bunun dışında sigortasız kredi veren bankalar genelde kredi ürünlerini masrafsız olarak sunmaktadırlar. Ekstra evrak masraflarından da kurtuluyor olmanız bir diğer avantajlar arasında yer alıyor.


Doğru bir şekilde kredi alabilmek için ve kredinizin onaylanması için kredi notunuzun en az 1200 ve üzerinde olması gerektiğini unutmayın. Sizlere örnek olarak verdiğimiz bankalar kredi başvurularınızı internet üzerinden alabilmektedirler. İnternet üzerinden kredi başvurusu yaptığınız takdirde şubelerle uğraşmak zorunda da kalmazsanız.


Özetleyecek olursak, bankaların sigortasız kredi verebilmeleri için konut, taşıt kredileri yerine daha düşük tutarlı ihtiyaç kredilerine başvuru yapmanız gerekiyor. Aynı zamanda kredi ürünlerine başvuru yapmadan önce mutlaka sigorta isteniyor mu yoksa istenmiyor mu bakmanız gerekiyor.