Kredi Kartı Borcu Sorgulama için 5 Farklı Yol

Kredi Kartı Borcu Sorgulama için 5 Farklı Yol

Kredi kartı borcu sorgulama çeşitli bazı yöntemlerle yapılabilir. Bu yazıda sizlere farklı bu yolları anlatacağım. Harcamaların ardından bankaların gözünde finansal bir veri bıraktığından dolayı kredi kartı borçlarınızı takip etmeniz, sorgulamanız ve zamanında ödemeniz oldukça önemlidir.


İnternetten her bilgiye hızlıca ulaşabildiğimiz gibi artık kredi kartlarımızın borç durumlarına ilişkin bilgilere de erişebiliyoruz. Geleneksel yöntemlerin yanı sıra kredi kartı borcu sorgulama işlemlerimizi de teknolojinin yardımıyla net ve başarılı bir şekilde gerçekleştirebiliriz. Kredi kartı borcu nasıl sorgulanır? İşte bazı yöntemler.


Geleneksel Şube veya ATM ile Kredi Kartı Borcu Sorgulama


ATM
ATM

Kredi kartını kullandığınız bankaların şubeleri üzerinden borç durumunuzu öğrenebilir hatta bir kağıt ile basılıp size verilmesini isteyebilirsiniz. Bu yöntem şubelerde sıra beklemek gerektirdiğinden, vakit kaybı yaşattığından ve daha kolay yollar olduğundan dolayı pek de iyi bir seçenek gibi durmuyor ama aklınızın bir köşesinde bulunsun. Bunun dışında kredi kartınızla ATM’den de borç durumunuzu sorgulayabilirsiniz.


Kredi Kartı Borcunu İnternetten Sorgulama


İnternet
İnternet

Kartlarınızın borç durumunu öğrenmek için en şekil yollardan biri de bankalarınızın internet şubelerini kullanmanızdır. Kimi bankaların internet şubelerini kullanmak için teferruatlı aktivasyonlar isteseler de kredi kartları için durum aynı değildir. Kredi kartı numaranız, şifreniz ve bankaya vermiş olduğunuz cep telefonunuza gelen kısa mesaj koduyla internet üzerinden borcunuzu sorgulayabiliyorsunuz.


Telefon Bankacılığı ile Kredi Kartı Borcu Sorgulama


Telefon
Telefon

İnternet şubesini alternatifler arasında düşünmüyorsanız, sizin için en güvenli yol telefon bankacılığı yöntemiyle borcunuzu sorgulamanızdır. Bu yolu kullanmak için bankanızın müşteri hizmetleri numarasını çevirin, seçeneklerden borç sorgulama adımına gidin ve otomatik olarak ne kadar borcunuz olduğunu öğrenin. Bu tarz işlemler için müşteri temsilcisine bağlanmak zorunda olmadığınız için dakikalarca telefonda beklemenize de gerek yok. Hızlı bir yöntemdir.


Mobil Uygulama Yöntemiyle Borç Sorgulama


Mobil Uygulama
Mobil Uygulama

Eğer bir akıllı telefon kullanıyorsanız ve bankanızın uygulamasını telefonunuza indirmediyseniz çok şey kaçırdığınızı söylemek istiyorum. Bankanızın mobil uygulamasını kullanarak anında kredi kartı borcu tutarınızı öğrenebiliyorsunuz. Ayrıca bununla da kalmayıp, kart kullanım bilgileriniz olsun, hesap bilgileriniz olsun tüm detaylara ulaşım sağlayabiliyorsunuz.


Kısa Mesaj ile Kredi Kartı Borcu Sorgulama


SMS
SMS

Bazı bankalar müşterilerine belirli kısa mesaj kodları veriler. Örneğin, Borç yazıp bankanızın verdiği bir numaraya kısa mesaj göndererek ödemeniz gereken tutarlara ilişkin detayları öğrenebiliyorsunuz. Ülkemizde birçok banka olduğundan dolayı tek tek bunları yazmam mümkün değil fakat bankanızdan bu konuda bilgi alarak sonraki sorgulama işlemlerinizi bu yöntemle yapabileceğinizi düşünüyorum.