İş Bankası SGK ödemesi İşCep’e de geldi

İş Bankası SGK ödemesi İşCep’e de geldi

Bir süredir İş Bankası müşterilerinin beklediği SGK prim ödemeleri en sonunda İşCep’e geldi.


Daha öncesinde İş Bankası şubeleri, ATM ve telefon bankacılığı yoluyla SGK prim ödemesi yapmak mümkündü. Aynı şekilde İşCep kullanıcıları da Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarından SGK ödemesi yapabiliyorlardı.


İş Bankası, kısa bir süre önce iOS kullanıcıları içinde mobil uygulaması güncelleyerek, SGK ödemelerinin yapılabilirliğini sağladı.


İş Bankası SGK Ödemesi Nasıl Yapılıyor?


İş Bankası yoluyla SGK prim ödemelerinizi internet şubesi, ATM, telefon bankacılığı veya fiziki şubeler aracılığıyla gerçekleştirebileceğiniz gibi aynı zamanda İşCep üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda internet şubesinden ve İşCep üzerinden nasıl ödeme yapabileceğinizi anlattım.


İnternet Şubesinden SGK Ödemesi


SGK prim ödemesi yapmak için İş Bankası internet şubesine giriş yapın, ardından “Ödemeler” sekmesinden “SGK Ödemeleri” sayfasına ulaşın. Ardından SGK ödemesi yapmak istediğiniz kişinin TC kimlik numarasını girerek süreçleri tamamlayın.


İşCep’ten Mobil Uygulama Üzerinden SGK Ödemesi


Eğer henüz İş Bankası’nın mobil uygulamasını kullanmıyorsanız, İşCep mobil uygulaması adlı yazımızdan telefonunuzun işletim sistemine uygun banka uygulamasını indirebilirsiniz.


İşCep üzerinden SGK prim ödemesi yapmak için, uygulamaya giriş yapın ve işlemler menüsünden “SGK Ödeme” sayfasını açın. Bu sayfadan prim ödemesi yapmak istediğiniz kişinin TC kimlik numarasını girerek işlemi tamamlayabilirsiniz.