İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Belgelenebilir geliri olmayan ya da bankalara teminat gösteremeyen tüketicilerin tercih ettikleri ipotekli krediler nakit ihtiyaçlar için iyi bir çözüm olabiliyor. İpotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar genelde tüketicilere ipoteğe konu gayrimenkulün değeri kadar kredi verebilirken, uzun vade seçenekleriyle de cazip hale gelebiliyor.


Yakın zamanda ipotekli ihtiyaç kredisine başvuru yapmayı düşünüyorsanız, listemizde yer alan bankaları ve kredi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.


Garanti Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi


En fazla 36 ay vadeye kadar ipotekli kredi hizmeti veren Garanti Bankası, yalnızca tüketici değil, diğer kredi ihtiyaçlarınızı da karşılayabiliyor. Garanti’nin bu kredi ürününden yararlanırken teminat olarak göstereceğiniz taşınmazın en fazla yüzde 50’si kadar kredi kullanabiliyorsunuz.


Krediniz Türk Lirası cinsinden veriliyor. En az 6 en fazla 36 ay vadeye kadar alabileceğiniz kredinin faiz oranı 1,34 olarak hesaplanıyor.


İş Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi


İş Bankası’nın “İpotekli Hazır Kredi” adı altında sunduğu bu krediyi maksimum 60 ay vadeye kadar kullanabiliyorsunuz. Kredi oranı ise 1,40 olarak belirlenmiş. İş Bankası’na teminat olarak göstereceğiniz gayrimenkul ekspertizler tarafından kontrol ediliyor ve değer belirleniyor. Taşınmazın değerinden yüksek olmamak koşuluyla ihtiyacınız olan krediyi çekebiliyorsunuz.


Bankanın ev ipotekli kredi için belirlediği minimum vade ise 1 ay.


Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi


İpotekli ihtiyaç kredisi veren bankalardan bir diğeri ise Akbank. Bankadan bu krediyi alabilmeniz için gelir belgeleme zorunluluğunuz bulunuyor. Akbank, teminat olarak iş yeri veya konut ipoteği almaktadır. Alacağınız kredinin taksitleri ise hane halkının ortalama gelirinin yüzde 50’sini geçmemek durumundadır.


Daha detaylı bilgi için Akbank şubelerini ziyaret etmenizi öneririz.


Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisi


3 aylık dönem veya size özel belirlenmiş taksit seçenekleriyle aldığınız ipotekli ihtiyaç kredisini geri ödeme sunan Vakıfbank, 36 aya varan vadelerle kredi verebiliyor. Eğer ticari nitelikli banka müşterisi değilseniz, belgelenebilir bir gelirinizin olması şartı bulunmaktadır.


Vakıfbank’tan alacağınız ipotekli ihtiyaç kredisi limiti, teminat olarak göstereceğiniz taşınmazın maksimum yüzde 75’i ile sınırlandırılmaktadır.


Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi


Ziraat Bankası, konut ve iş yerinin yanı sıra imarlı arsa içinde kredi verebiliyor. Fakat, iş yeri/konut için için değerinin maksimum yüzde 75’i, imarlı arsa içinse yüzde 50’sine kadar kredi veriliyor. Ziraat ev ipotekli ihtiyaç kredileri için 36 ay vadeye kadar geri ödeme planı sunuyor.


Yazımızda, sizlere ipotekli kredi veren bankalar konusunda bilgi verdil. Önemli bir hatırlatma da ekleyelim, gayrimenkul teminatı ile alacağınız bu kredilerde zorunlu olarak hayat, konut ve deprem sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Çıkabilecek diğer kredi masraflarıyla ilgili bankalarla görüşmenizi tavsiye ederiz.