fastPay Uygulaması için Kullanım Rehberi

fastPay Uygulaması için Kullanım Rehberi

Akıllı telefonların hızlara yayılmasıyla birlikte ödeme işlemlerimizde bazı uygulamalar sayesinde kolaylaştı. Geçen yıl ödeme sistemleri konusunda birçok alternatif uygulama hayata geçirilmişti. Bu ödeme sistemi uygulamalarından biri de DenizBank’ın hizmeti olan fastPay idi.


fastPay’in zaten hali hazırda mevcut bir kullanıcı kitlesi bulunuyor fakat, biz istedik ki, uygulamayı bilmeyen ya da yeni kullanmaya başlayacak olanlar için bir kullanım rehberi hazırlayalım. Yazımızda, fastPay nedir ve nasıl kullanılır, ne işe yarar gibi sorulara cevaplar bulacaksınız.


fastPay nedir?


fastPay, DenizBank tarafından hayata geçirilen mobil ödeme sistemidir. fastPay akıllı telefon mağazalarından indirilebilen güvenli bir uygulamadır. Bu uygulamayla; ATM’lerden kartsız para çekme işlemleri, 7 gün 24 saat cebe bedelsiz para transferi ve binlerce fastPay ödeme noktasında hızlı hizmet ödemesi yapabiliyorsunuz.


fastPay’e nasıl üye olunur?


fastPay uygulamasını kullanmaya başlamak için öncelikle akıllı telefon marketlerinden indirme işlemi yapmanız gerekmektedir. Apple için App Store, Android için Google Play ve Windows telefonlar için Windows Phone uygulama merkezine girerek, “fastPay” olarak uygulamayı aratın ve telefonunuza indirin.


Uygulamanın indirme işlemi bittikten sonra, uygulama üzerinde belirtilen alanlara T.C. vatandaşlık numaranızı ve kendi belirleyeceğiniz 6 haneli PIN kodunuzu yazın ve kaydolun.


Kaydınızı tamamlamanızın ardından karşınıza gelecek olan “ÇizGir” ekranında, PIN kodu yerine kullanabileceğiniz size özel nokta birleştirme desenini ile ÇizGir şifrenizi belirleyerek, fastPay uygulamasına daha kolay ve hızlı giriş yapabileceğinizi hatırlatalım.


fastPay nasıl kullanılır?


fastPay uygulamasını ödeme yapma, para gönderme, para yatırma gibi işlemlerde kullanabilirsiniz. Örnekler halinde uygulamanın nasıl kullanılacağını özetleyelim.


Cüzdan menüsünde mevcut fastPay bakiyenizi görebilirsiniz. Ayrıca, DenizBank’ta mevduat hesabınız bulunuyorsa aynı şekilde bu hesaplarınızın kontrolünü de gerçekleştirebilirsiniz. Para Çek menüsüyle, kendinize bir para çekme şifre oluşturabilir ve hesabınızda bulunan parayı bu şifre sayesinde herhangi bir DenizBank ATM’sinden çekebilirsiniz. Uygulama üzerinde en yakın ATM’nin nerede olduğunu da görebilirsiniz.


Para transfer menüsüyle, DenizBank müşterisi olsun veya olmasın istediğiniz telefon numarasına anında para gönderebilirsiniz.


fastPay ile Para Gönderme İşlemi
fastPay ile Para Gönderme İşlemi

fastPay ile internet sitelerinden hızlıca alışveriş yapabilirsiniz. Bu ödeme yöntemi için e-ticaret sitelerinin ödeme ekranında fastPay ödemesini seçmeniz yeterli olacaktır. fastPay hesabınıza herhangi bir bankada bulunan kredi kartınızı ekleyebiliyorsunuz.Benzer bir ödeme, para alma ve gönderme hizmeti olan ING Bank’ın ParaMara Uygulaması ilginizi çekebilir.