Enpara Yatırım Hapı ile Birikimlerinizi Değerlendirin

Enpara Yatırım Hapı ile Birikimlerinizi Değerlendirin

Enpara yatırım hapı hesabı kullanan biri olarak size Enpara yatırım hapı nedir ve nasıl kazandırır? gibi soruların cevabını vermeye çalışacağım. Şubesiz bankacılık modeliyle bizi tanıştıran Enpara, hiçbir masraf almadan bankacılık hizmeti vermeye devam ediyor. Gerek yeni hizmetleri olsun gerekse de kampanyalarıyla biz müşterilerini mutlu ettirmeye devam ediyor.


Birikimlerin değerlendirilebileceği bir hesap olan Yatırım Hapı, farklı yatırım araçlarını kapsayan bir fondur. Biraz daha detaya girecek olursak: değerlendirme yapmak istediğiniz birikimlerinizin yüzde 40’ı devlet tahvilleri ve hazine bonosunda, yüzde 40’ı BIST 100 hisse senetlerinde ve son olarak yüzde 20’si de altına dayalı yatırım araçlarıyla değerlendirilmektedir.


Enpara Yatırım Hapı Nedir?


Mevduat ürünlerinin yanı sıra çeşitli yatırım araçlarına da yatırım yapmak isteyenlerin kullanabileceği Yatırım Hapıyla tek seferde birden fazla seçenekle yatırım işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Yatırım Hapı, diğer mevduat hesabı ürünlerinden farklı olarak fonun içerdiği yatırım araçlarının performanslarına göre değer kazanabileceği gibi aynı zamanda değer kaybedebilir.


Bana kalırsa, bu hesapta birikimlerinizi değerlendirirken göz önünde bulundurmanız gereken tek ve en önemli risk budur.


Enpara Yatırım Hapı Nasıl Alınır?


Enpara’dan yatırım hapı alabilmeniz için öncelikle bir Yatırım Hapı Hesabı açmanız gerekmektedir. Hesabınızı açmanızın ardından, tüm alım satım işlemlerinizi bu hesap üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.


Bu hesap için Enpara, alış-satış komisyonu veya hesap işletim ücreti talep etmemektedir. Fakat, yatırımlarınızın değer kazanması halinde bir geliriniz oluştuğu için yasal mevzuat uyarınca kazancınızdan gelir vergisi kesintisi yapılmaktadır. Yatırım Hapı Hesabı konusunda bilmeniz gereken diğer bir noktaysa, iş günleri içinde saat 13:30’a kadar verilen alış-satış emirleri 1 iş günü sonra, 13:30’dan sonra verilen emirlerse 2 iş günü sonra gerçekleşmektedir.


Dilerseniz aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.