Enpara, sosyal medyadaki iddialara açıklık getirdi

Enpara, sosyal medyadaki iddialara açıklık getirdi

Finansbank’ın şubesiz dijital bankacılık hizmeti Enpara.com bugün sosyal medyada yer alan iddialara yönelik cevap verdi.


Bugün 17 Temmuz tarihi itibarıyla bazı Enpara.com müşterilerinin ortaya attığı iddia sosyal medyada hızla yayıldı. Enpara’nın para çekme, kredi çekme ve döviz alım satım işlerini kapatmış olduğu ve piyasaların açılacağı ilk gün olan yarın da bu işlemlerin yapılmasına izin vermeyeceği iddia edilmişti.


Darbe girişiminin ardından yarın piyasalarda beklenen gelişmelere paralel olarak endişelenen, döviz alım satımı ve para çekme gibi işlemleri yapamayacağını düşünen Enpara müşterileri iddialara tepki göstermişti.


Sosyal medya hesapları üzerinden açıklama yapan Enpara, iddiaların doğru olmadığını ve yarın da tüm ürün ve hizmetlerinin müşterileri tarafından kullanılabileceğini belirtti.


Enpara’nın iddialara yönelik açıklamalarının tamamı şu şekilde:


Çeşitli mecralardan yarın Enpara.com’dan yapılabilecek işlemlerde herhangi bir kısıt olup olmayacağına dair sorular alıyoruz. Her zaman olduğu gibi yarın da tüm ürün ve hizmetlerimiz müşterilerimizin kullanımına açık olacak. Her zamanki standart limit ve kısıtlar dahilinde tüm işlemlerinizi gerçekleştirebileceksiniz. Lütfen resmi sosyal medya hesaplarımızdan, web sitemizden veya hizmet kanallarımızdan yapılan açıklamalar dışındaki bilgi paylaşımlarına itibar etmeyiniz.