Enpara %50 indirim kampanyasına Netflix’i de dahil etti

Enpara %50 indirim kampanyasına Netflix’i de dahil etti

Geçtiğimiz hafta Türkiye dahil 130 ülkeye daha genişleyen Netflix, 190 ülkede faaliyet vermeye başladı.


Geçen hafta Salı günü Netflix’in basın duyurusunun ardından şirket hisseleri de yüzde 6 artışla, ciddi değer kazanmıştı. Fakat Netflix’in stock durumundan ziyade benim paylaşmak istediğim farklı bir haber var.


Netflix Türkiye’ye geldi gelmesine ama avroyla geldi. Avronun para biriminiz karşısındaki değeri de malumunuz. Kuzey Amerika’da aylık 9.99 dolara sunulan standart paket, Avrupa ve Türkiye’de 9.99 avroya sunuluyor. Arada belirgin bir fiyat farkı olmasa da hizmeti Türkiye’deki diğer dijital platformlarla karşılaştırdığımızda piyasa fiyatının yüksek olduğunu söylemek zor değil. Netflix’in içerik arşivini diğer platformlarla karşılaştırmak kısmen doğru olmasa da şu anda içerik olarak ne yazık ki pek de avantajlı değil. En azından beklentilerimizi karşılayacak bir hizmet henüz ortada yok. Üstelik Türkçe altyazıların olmayışı da hizmetin ayrı bir dezavantajı olarak değerlendirilebilir. Çünkü biliyorum ki, pek çok kişi Türkçe altyazı ile dizi veya filmleri izlemeyi tercih edecek.


Mevcut Türkiye arşivi, fiyatı, avantajları ve dezavantajları derken, sözlükte Enpara‘nın adı geçti. Spotify, iTunes, Steam üzerinden yapılan harcamalara yüzde %50 indirim fırsatı sağlayan Enpara, Netflix için de bu güzelliği yapabilecek bir bankaydı. Sözlüğü sıkça takip ettiğini bildiğimiz Enpara, nihayet beklenen güzelliği yaparak 7 Ocak’ta ‘Oyun, Müzik ve Eğlenceye %50 indirim’ kampanyasına Netflix’i de dahil ettiğini açıkladı.


Netflix’i dün deneme fırsatım oldu. 1 aylık denemeyi bedelsiz sunduğu için ödeme yapmadım ama geçen yıl App Store üzerinden aynı kampanyadan yararlanmıştım. Eminim Enpara müşterileri en az bir ya da iki kere bu kampanyadan yararlanmışlardır.


Bilmeyenlere anlatayım. Enpara, müşterilerine Encard ile Netflix, Steam ve Spotify üzerinden yaptıkları aylık toplam 50 TL’ye kadar olan alışverişlerin %50’sini geri veriyor. Yapılan alışverişlerin %50’si bir sonraki ayın 5. iş güne kadar -genelde çok daha kısa sürüyor- müşterilerin Vadesiz TL hesaplarına iade ediliyor.


Kampanya 31 Mart 2016 tarihine kadar geçerli. Ayrıca kampanyanın uzatılmayacağı da belirtiliyor.


Hatırlatmalar:


Steam, Spotify ve Netflix’in yanı sıra; LOL, iTunes, App Store, Google Play, Facebook, Windows Store, Xbox, Playstation ve Deezer üzerinden yapılan alışverişler de kampanyaya dahil. Encard dışında Paypal gibi diğer ödeme sistemlerinin kullanılması kampanyaya dahil değil. Kampanyadan aylık maksimum 25 TL, kampanya bitimine kadar ise toplamda 375 TL’ye kadar iade kazanılıyor.