En Kolay Kredi Veren Banka ve Başvuru Yolları

En Kolay Kredi Veren Banka ve Başvuru Yolları

Birkaç yıl öncesine kadar oldukça zor ve teferruatlı bir iş olan bankalardan kredi alma durumu şimdiler hem kolay hem de zamandan kazandırmaya devam ediyor. Yazımızda en kolay kredi veren banka konusunda uygulayabileceğiniz ve kolayca kredi alabileceğiniz bazı başvuru yöntemlerden bahsetmek istiyoruz.


Geleneksel bankacılıkta, aslında biraz daha açacak olursak: bildiğimiz şube bankacılığında kredi veren banka, bizden gelir belgesi, ikametgah, nüfus cüzdanı gibi birçok çeşitli evrak istiyordu. Bu evrakları tamamlayıp, şubeye götürdüğümüzde dahi incelenmesi için belirli bir süre beklemek durumunda kalıyorduk. Kredi çıkacak mı, kredi verecekler mi? diye belki de günlerce bekliyorduk. Şimdi işler hepimiz için çok daha kolay bir hal almaya başladı.


Şimdi sizlere iki büyük rakipten iki güzel örnek vermek istiyorum. Dijital bankacılık yolunda hızlı adımlarla ilerleyen Enpara ve CEPTETEB hizmetleri şu anda en kolay kredi veren bankalar konumunda bulunuyor. Elbette örnekleri artırmak mümkün ama hem sizleri sıkmamak adına hemde yazıyı uzatmamak adına bu iki büyük rakip bize yetecek. Bu bahsettiğimiz iki hizmet Biri Finansbank (Enpara) diğer Türk Ekonomi Bankası çokça kullanılan adıyla TEB (CEPTETEB) tarafından sunulan şubesiz bankacılık hizmetleridir. Bu ve bunun gibi dijital bankaları kullanıyorsanız, internet şubesi üzerinden başvuru yapıyorsunuz ve dakikalar için inceleme yapılıyor, kredinizin onaylanması durumundaysa çekmek istediğiniz kredi miktarı anında hesabınızı yatırılıyor. Evet, başka hiçbir işlem yapmanıza gerek kalmadan! Gelir belgesi yok, evrak teslimi yok, şubeyle görüşmek yok zaten ortada bir şubede yok, adı üstünde şubesiz dijital bankacılık…


Dijital bankaların en büyük avantajı kolay kredi veren banka konumunda olmalarıdır. Öte yandan örneklerdeki hizmetler dahil olamak üzere çoğu evrak, dosya masrafı talep etmediği gibi sizleri şubelere kadar da yormazlar. Dahası piyasanın en düşük faiz oranlarıyla kredi verirler. Bu hizmetlerin hepsini anlatmamıza şimdilik zaman yetmez ama biz daha önce hepsini dijital bankacılık bağlantısında şubesiz bankacılık alternatifleri olarak anlatmıştık. Mutlaka incelemenizi tavsiye ediyoruz.


En Kolay Kredi Veren Bankalara Kolay Başvuru Yolları


Dijital Bankacılık. İlk olarak, eğer şubesiz bankacılık kullanıyorsanız bu kanallar üzerinden başvuru yapın. Az önce de belirttiğimiz gibi en kolay yol ve hızlı sonucu dijital şubeler verir. Eğer bu hizmetlerden en az birini kullanmıyorsanız, şubesiz bankacılık alternatifleri arasından seçim yaparak, bir hesap açın ve kredi başvurunuzu yapın. Bu hizmetleri kullanmanız durumunda sizlerden herhangi bir hesap işletim ücreti, hesap açma vs. gibi ücretler talep edilmemektedir.


Kısa Mesaj. En çok bilinen adıyla, kredilere SMS ile başvuru yapmanız da işinizi kolaylaştıracak. Yapacağınız, cepten kredi başvuruları en kolay kredi alabileceğiniz önemli yöntemlerden biridir.


İnternet. Bankaların internet siteleri üzerinden başvuru yapmanız da işinizi kolaylaştıracaktır fakat muhtemelen belirli belgelerle şubelere gitmeniz gerekecektir. Yine de internetten kredi başvuruları alternatif bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor.


Son olarak birkaç önemli konuyla yazıyı bitirelim. Kredi alabilmek için kredi notu durumunuzu mutlaka bilmeniz gerekiyor. Bu notta herhangi bir sıkıntınız yoksa yani bankalara ödemelerinizi düzenli yapıyorsanız ve mevcutta bulunan çok fazla borçlarınız yoksa her banka size en kolay kredi veren banka olur. Aksi bir durumdaysa kredi alamayabilirsiniz.