CitiBank, Singapur, Avustralya ve Meksika için dijital cüzdanını tanıttı

CitiBank, Singapur, Avustralya ve Meksika için dijital cüzdanını tanıttı

Geçen yıl Citi İnovasyon Laboratuvarları üzerinde Bitcoin benzeri olarak kendi dijital para birimini (Citicoin) oluşturmak için denemeler yaptığını duyuran CitiBank, Singapur, Avustralya ve Meksika için kullanıma sunacağı dijital cüzdanını tanıttı.


Bitcoin ile hayatımıza girerek şifrelenmiş işlem takibi sağlayan Blockchain teknolojisine büyük önem veren ve bu yönde çalışmalar yapan en büyük global bankalar arasında gösterilen CitiBank, CoinTelegraph’da yer alan habere göre, müşterilerine online, uygulama içi ve mağaza içi ödeme ihtiyaçları için bir seçenek sunacak dijital cüzdanı Citi Pay’i kullanıma sunmaya hazırlanıyor.


Habere göre, CitiBank’ın dijital cüzdanı Citi Pay, ilk olarak Singapur, Avustralya ve Meksika için kullanılabilir olacak. 2017 yılında ABD’de de kullanıma sunulmasının beklendiği belirtilen Citi Pay’in, küresel kullanım için hizmete alınması da Citi’nin yakın zaman hedefleri arasında yer alıyor.


PayPal, Apple Pay ve Samsung Pay gibi dijital cüzdan piyasasının en büyük rakipleri arasında yerini alacak olan CitiBank’ın dijital cüzdanı ile rakipleri gibi müşterilerine çevirim içi, uygulama içi ve mağaza içi ödeme seçenekleri sunacağı belirtiliyor.


Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Citi, sene başında finansal teknoloji şirketi Early Warning tarafından geliştirilen EFT’ye alternatif para transferine olanak sağlayan clearXchange ağına da katılmıştı. clearXchange sayesinde ağa katılan banka müşterileri zaman sınırlaması olmadan daha hızlı bir şekilde para transferi yapabiliyorlar. Bank of America, U.S. Bank, Wells Fargo, Chase Bank ve Capital One gibi bankalar ise hali hazırda clearXchange ağında yer alıyor.