BKM Express Kullanım Rehberi

BKM Express Kullanım Rehberi

BKM Express nedir, nasıl çalışıyor, nasıl kullanılıyor ve nasıl üye olunuyor gibi birçok soru kullanıcıların akıllarını karıştırıyor olabilir. Bu yazıda BKM Express (BKM Ekspress) için bir kullanım rehberi hazırladım. En sık sorulan ve aklınızı karıştırabilecek tüm soruları rehberde cevaplamaya çalıştım.


Yazılarımı takip eden okuyucular hatırlayacaklardır daha önce de fastPay uygulaması için bir kullanım rehberi yazmıştım. Bu tarz rehberleri hazırlamadan evvel mutlaka sistemleri kullanıyorum ve denemeler yapıyorum. Misal, bu yazıyı da hazırlayabilmek için yaklaşık iki haftadır BKM Express kullandım. Çok da fazla uzatmadan bir an önce en merak edilen soruları cevaplayayım.


BKM Express Nedir?


Bankalararası Kart Merkezi tarafından hazırlanmış; BKM Express, en kısa tanımla bir ödeme sistemidir. BKM Express’i internetten veya akıllı telefonunuza indirebileceğiniz uygulamayla kullanabiliyorsunuz. Bireysel para transferleri ve internet alışverişlerinizde sistem aracılığıyla ödeme yapmanız mümkün.


BKM Express’i avantajlı kılan özelliklerinin başında güvenlik geliyor. Mesela, alışveriş yapacağınız her e-ticaret sitesine kart bilgilerinizi girmeniz gerekmiyor. İster banka kartınızı isterseniz de kredi kartlarınızı yalnızca bir kez BKM Express sistemine tanıtmanız yeterli oluyor. Aşağıda BKM tarafından hazırlanan ve sistemi çok güzel tanıtan, sistemin nasıl çalıştığını gösteren kısa bir video var. Dilerseniz videoyu izledikten sonra yazımı okumaya devam edebilirsiniz.


BKM Express Nasıl Çalışıyor ve Nasıl Kullanılıyor?


Önce isterseniz tek bir kartınızı isterseniz de tüm kartlarınızı yalnızca son 6 hanesiyle BKM Express sistemine tanımlıyorsunuz, mevcut kartlarınızı sisteme tanımladığınızda bankanızda bulunan güncel cep telefonu numaranıza doğrulama kodu gönderiliyor. Sonrasında alışveriş yapacağınız e-ticaret sitelerinin ödeme sayfalarında yer alan “BKM Express ile öde” butonuna tıklayıp ödemenizi tamamlayabilir veya bireylere para transferi yapabilirsiniz. Ayrıca ödeme sayfası sırasında tüm kartlarınıza ait yapılan taksit seçeneklerini de görebilmeniz mümkün.


BKM Express’e Nasıl Üye Olunuyor?


BKM Express sistemine üye olmak için resmi web sitesi olan bkmexpress.com.tr‘yi kullanabileceğiniz gibi aynı şekilde akıllı telefonunuza indireceğiniz uygulama üzerinden de üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz.


Android için buradan, iPhone için de şuradan BKM Express uygulamasını indirebilirsiniz. Üyelik sırasında sizden e-posta adresiniz istenecek. E-posta adresiniz ve belirlediğiniz şifreyle kolayca üye olabiliyorsunuz. Az öncede bahsettiğim gibi sistemi kullanabilmek için bir kez herhangi bir bankada bulunan kartınızı tanımlamanız yeterli olmaktadır. BKM Express’in en güzel yanlarından biri de sürekli kartlarınızı yanınızda taşımak zorunda olmamanız, internet erişimi sağladığınız herhangi bir yerde ve zamanda hızlı ve kolay bir şekilde sistemle ödeme yapılabiliyor.


Ayrıca BKM Express, kullanıcılarına çok özel kampanyalar düzenliyor ve indirimler sağlıyor. Bu kampanyaları da takip ederek avantajlı bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Yazımda BKM Express nedir, ne işe yarar, ne kadar güvenli gibi sorulara cevap vermeye çalıştım. Ödeme sistemiyle ilgili sorularınız varsa yorum bölümünden iletin, en kısa sürede cevaplandıracağım.