Bayilik Franchise Kredisi Veren Bankalar

Bayilik Franchise Kredisi Veren Bankalar

Bayilik (Franchise) almak ve var olan bir marka üzerinden yeni bir iş kurmak her zaman daha caziptir. Çünkü, bayilik aldığınız firma size bilinen bir markanın isim hakkını vermekle kalmıyor aynı zamanda sizi ya da çalışanlarınızı eğiterek kazançlarınızı maksimuma çıkarmaya çalışıyor.


Franchise alacağınız firmanın birçok zor kuralı ve talebi olabilir, bu talepler bir şekilde halledilse de yüksek bayilik ücretleri girişimciler için büyük bir sorun olabiliyor. Bu yazımızda sizlere, bayilik kredisi veren bazı bankaların listesini sunacağınız. Yeni bir girişim için belirli tutarlarda kredi alabileceğiniz gibi aynı zamanda var olan sermayenizi de bankaların verdiği franchise kredileri sayesinde tamamlamanız mümkün olacaktır.


Yapı Kredi Bayilik (Franchise) Kredisi


Franchise kredisi veren bankalardan biri olan Yapı Kredi, kredi tutarında herhangi bir üst limit belirlememiş. Bu krediyi herhangi bir bayilik sermayesi için alabilmeniz mümkündür. Kredi özelliklerinden bahsedecek olursak, Yapı Kredi bankası 36 aya kadar olan vadelerde geri ödeme planları sunuyor.


Kredinizi Yapı Kredi’nin gerekli teminatlarını karşıladıktan sonra anında kullanabiliyorsunuz. Ayrıca, 6 aya kadar ödemesiz seçeneklerinden de faydalanabilmeniz mümkün. Banka bayilik kredisini “Nakit Destek Kredisi” adı altında vermektedir. Daha detaylı bilgi ve şartlar için Yapı Kredi şubelerini ziyaret edebilirsiniz.


Akbank Bayilik (Franchise) Kredisi


“Franchise Destek Paketi” adı altında, bayilik işletmeleri için sermaye ve destek sağlayan Akbank, bu paketten yararlanacak olan müşterilerine de, sınır EFT/Havale, Maaş Ödemesi gibi avantajlar sağlıyor.


Bayilik kredisi için Akbank’da herhangi bir üst limit belirlememiş. Yani, franchise için ne kadar sermayeye ihtiyacınız varsa tamamını Akbank aracılığıyla karşılayabiliyorsunuz. Ayrıca, Teminat Mektubu, Çek Karnesi, POS Hizmeti gibi birçok konuda banka sizlere “Franchise Destek Paketi” kapsamında yardımcı olmaktadır. Daha fazla bilgi ve şartlar için şubeleri ziyaret etmenizi öneririz.


DenizBank Bayilik (Franchise) Kredisi


Girişimcilere bayilik kredisi sunan DenizBank, franchise yatırım bedelinin yüzde 65’ini geçmemek şartıyla kredi veriyor. DenizBank, verdiği bayilik kredisini 36 aya varan vadelerle ödeme seçeneği sunuyor.


Ayrıca, eğer sermayeniz bulunuyorsa ve sermayenizi artırmak istiyorsanız “Sermayenize Destek Kredisi” seçeneğiyle 120 aya varan vade seçenekleriyle kredi alabilme imkanınızda oluyor.


Garanti Bankası Bayilik (Franchise) Kredisi


“İşimi Kuruyorum Paketi” adı altında bayilik kredisi sunan Garanti Bankası, girişimcilere 50 bin TL’ye kadar kredi sağlıyor. 6 aya varan vadelerde ödemesiz dönem seçeneği sunan Garanti Bankası, azami 12, en fazla 36 ay vade de geri ödeme seçenekleri sunuyor.


Ayrıca, Garanti Bankası bu paketten yararlanacak olan girişimcilere İşletme Hesabı, Easy Card, POS-ON ve Sigortalar gibi birçok destek sağlıyor. Garanti’nin bayilik kredileri hakkında daha detaylı bilgiyi şubeler aracılığıyla alabilirsiniz.


Halkbank Bayilik (Franchise) Kredisi


Yaklaşık 7 yıldır, bayilik sistemine destek veren Halkbank, “Franchise Kredisi” adı altında, yeni iş kuracak olan girişimcilere kolaylıklar sağlıyor. 60 aya kadar vade seçenekleri sunan banka, bayilik giriş bedelleri gibi masrafların yanı sıra bir işletmenin ihtiyacı olan demirbaş masrafları içinde kaynak sağlıyor.


Halkbank’ın şubelerini ziyaret edip, bayilik fikrinizle ilgili detayları anlattığınız takdir de size uygun bayilik kredi seçenekleri hakkında detaylı bilgi verilecektir.


Henüz hangi firmadan franchise alacağınıza karar vermediyseniz, bayilikler kategorimize göz atarak bayilik veren firmaları ve şartlarını öğrenebilirsiniz. Bayilik franchise kredisi veren bankalar yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorumlar alanından iletebilirsiniz.